FFA.3S.313.CLAC57
LEMO
Product No:
FFA.3S.313.CLAC57
Description:
Circular Metal
Shielding Shielded
Orientation A
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.169" ~ 0.224" (4.30mm ~ 5.70mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 13
Shell Size - Insert 313
Current Rating (Amps) 7A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C