FFA.4S.320.CLAC13
LEMO
Product No:
FFA.4S.320.CLAC13
Description:
CONN CIRC PLUG 20P GOLD SLDR CUP
Color Silver
Series 4S
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.496" ~ 0.512" (12.60mm ~ 13.00mm)
Primary Material Metal
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number FFA
Number of Positions 20
Shell Size - Insert 320
Current Rating (Amps) 7A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C