FFB.0S.403.CLAC42
LEMO
Product No:
FFB.0S.403.CLAC42
CONN PLUG MALE 1P GOLD SLDR CUP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 10
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Voltage Rating -
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Shell Size - Insert 403
Current Rating (Amps) 4A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C