FFB.0S.403.CTAC42
LEMO
Product No:
FFB.0S.403.CTAC42
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Voltage Rating -
Insert Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Shell Size - Insert 403
Current Rating (Amps) 4A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C