FFB.0S.403.CTAC44
LEMO
Product No:
FFB.0S.403.CTAC44
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.146" ~ 0.173" (3.70mm ~ 4.40mm)
Voltage Rating -
Insert Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Shell Size - Insert 403
Current Rating (Amps) 4A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C