FFB.3S.410.CTAC42
LEMO
Product No:
FFB.3S.410.CTAC42
Color Silver
Series 3S
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.102" ~ 0.165" (2.60mm ~ 4.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number FFB.3S
Number of Positions 1
Shell Size - Insert 410
Current Rating (Amps) 10A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C