FFG.0B.305.CLAD52Z
LEMO
Product No:
FFG.0B.305.CLAD52Z
Description:
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Base Product Number FFG.0B
Number of Positions 5
Shell Size - Insert 305
Current Rating (Amps) 6.5A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C