FFG.0B.306.CLAD42
LEMO
Product No:
FFG.0B.306.CLAD42
Description:
CONN PLUG MALE 6P GOLD SLDR CUP
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Base Product Number FFG.0B
Number of Positions 6
Shell Size - Insert 306
Current Rating (Amps) 2.5A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C