FFG.1B.302.CLAD62
LEMO
Product No:
FFG.1B.302.CLAD62
Description:
CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Base Product Number FFG.1B
Number of Positions 2
Shell Size - Insert 302
Current Rating (Amps) 15A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C