FFG.1B.304.CLAD42Z
LEMO
Product No:
FFG.1B.304.CLAD42Z
Description:
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.122" ~ 0.165" (3.10mm ~ 4.20mm)
Base Product Number FFG.1B
Number of Positions 4
Shell Size - Insert 304
Current Rating (Amps) 10A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C