FFG.1B.305.CLAD62
LEMO
Product No:
FFG.1B.305.CLAD62
Description:
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Base Product Number FFG.1B
Number of Positions 5
Shell Size - Insert 305
Current Rating (Amps) 9A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C