FFG.1B.306.CYCD42Z
LEMO
Product No:
FFG.1B.306.CYCD42Z
Description:
CONN PLUG MALE 6POS GOLD CRIMP
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.122" ~ 0.165" (3.10mm ~ 4.20mm)
Base Product Number FFG.1B
Number of Positions 6
Shell Size - Insert 306
Current Rating (Amps) 7A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C