FFG.4B.P49.CLAD12
LEMO
Product No:
FFG.4B.P49.CLAD12
Description:
Circular Metal
Color Silver
Series 4B
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.433" ~ 0.472" (11.00mm ~ 12.00mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions -
Shell Size - Insert P49
Current Rating (Amps) -
Operating Temperature -55°C ~ 250°C