FFP.2S.306.CLAC62
LEMO
Product No:
FFP.2S.306.CLAC62
Description:
CONN CIRC PLUG 6P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Base Product Number FFP.2S
Number of Positions 6
Shell Size - Insert 306
Current Rating (Amps) 12A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C