FFP.2S.307.CLAC72
LEMO
Product No:
FFP.2S.307.CLAC72
Description:
CONN CIRC PLUG 7P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Base Product Number FFP.2S
Number of Positions 7
Shell Size - Insert 307
Current Rating (Amps) 9A, 12A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C