FFP.2S.310.CLAC72Z
LEMO
Product No:
FFP.2S.310.CLAC72Z
Description:
CONN CIRC PLUG 10P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Base Product Number FFP.2S
Number of Positions 10
Shell Size - Insert 310
Current Rating (Amps) 7A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C