FFSD-20-D-07.80-01-N
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-20-D-07.80-01-N
Usage -
Length 0.650' (198.12mm, 7.80")
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Socket
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)