FFSD-25-D-30.00-01-N-RW
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-25-D-30.00-01-N-RW
Usage -
Length 2.50' (762.00mm)
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key, Reverse Wiring
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)