FFSD-25-D-31.00-01-N-R
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-25-D-31.00-01-N-R
Usage -
Length 2.58' (787.40mm)
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Socket, Reversed
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)