FFSD-25-D-72.00-01-F-N
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-25-D-72.00-01-F-N
Usage -
Length 6.00' (1.83m)
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)