FFSD-25-D-78.00-01-N-R
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-25-D-78.00-01-N-R
Usage -
Length 6.50' (1.98m)
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key, Reverse Wiring
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Socket, Reversed
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)