FFSD-25-S-15.00-01-S-N
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-25-S-15.00-01-S-N
Usage -
Length 1.25' (381.00mm)
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Cable
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)