FFSD-25-S-15.01-01-N-RW
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-25-S-15.01-01-N-RW
Usage -
Length 1.25' (381.25mm)
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key, Reverse Wiring
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Cable
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)