FFSD-25-S-21.00-01-N
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-25-S-21.00-01-N
Usage -
Length 1.75' (533.40mm)
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Cable
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)