
onsemi
Product No:
FFSP0865B
Manufacturer:
Package:
TO-220-2
Batch:
-
Description:
DIODE SIL CARB 650V 10.1A TO220
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.021
3.021
10
2.5327
25.327
100
2.049055
204.9055
500
1.821359
910.6795
1000
1.559539
1559.539
2000
1.468472
2936.944
5000
1.40885
7044.25
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | FFSP0865 |
| Capacitance @ Vr, F | 336pF @ 1V, 100kHz |
| Supplier Device Package | TO-220-2 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 40 µA @ 650 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 650 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 10.1A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.7 V @ 8 A |