FFTP-10-D-08.77-01-N-R
Samtec Inc.
Product No:
FFTP-10-D-08.77-01-N-R
Usage -
Length 0.731' (222.76mm, 8.77")
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Socket, Reversed
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)