FFTP-20-D-08.77-01-N
Samtec Inc.
Product No:
FFTP-20-D-08.77-01-N
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
.050 X .050 C/L TWISTED PAIR FEM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 201
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Samtec Inc.
Color Multiple, Twisted Pair (Round)
Usage -
Length 0.731' (222.76mm, 8.77")
Series Tiger Eye™ FFTP
Package Bulk
Features -
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Socket
Contact Finish Gold
Number of Rows 2
Product Status Active
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)