FFTP-23-D-03.85-01-N-R
Samtec Inc.
Product No:
FFTP-23-D-03.85-01-N-R
Usage -
Length 0.321' (97.79mm, 3.85")
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Socket, Reversed
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)