
TDK Corporation
Product No:
FG22X7R1E156MRT00
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 15UF 25V X7R RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.273
1.273
10
1.0013
10.013
50
0.86792
43.396
100
0.75107
75.107
500
0.567473
283.7365
1000
0.500716
500.716
2500
0.467334
1168.335
5000
0.450642
2253.21
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | FG |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked |
| Capacitance | 15 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.335" (8.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |