
TDK Corporation
Product No:
FG23C0G2J104JRT00
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.1UF 630V C0G RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.8475
3.8475
10
3.1065
31.065
50
2.6714
133.57
100
2.422975
242.2975
500
1.801694
900.847
1000
1.677444
1677.444
2500
1.615323
4038.3075
5000
1.584258
7921.29
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | FG |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked |
| Capacitance | 0.1 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 630V |
| Size / Dimension | 0.335" L x 0.217" W (8.50mm x 5.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |