FGA.0B.305.CLAD52
LEMO
Product No:
FGA.0B.305.CLAD52
Description:
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 7
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Orientation A
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Shell Size, MIL -
Contact Material Brass
Base Product Number FGA.0B
Number of Positions 5
Shell Size - Insert 305
Current Rating (Amps) 6.5A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C