FGA.0B.307.CLWD56Y
LEMO
Product No:
FGA.0B.307.CLWD56Y
Description:
CONN PLUG MALE 7POS GOLD
Orientation A
Termination -
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.209" ~ 0.220" (5.30mm ~ 5.60mm)
Shell Size, MIL -
Contact Material Copper
Base Product Number FGA.0B
Number of Positions 7
Shell Size - Insert 307
Current Rating (Amps) 2.5A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C