FGA.1B.302.NLAD42
LEMO
Product No:
FGA.1B.302.NLAD42
Description:
CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP
Orientation A
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Nickel
Cable Opening 0.122" ~ 0.165" (3.10mm ~ 4.20mm)
Base Product Number FGA.1B
Number of Positions 2
Shell Size - Insert 302
Current Rating (Amps) 15A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C