FGA.2B.304.CLAD62Z
LEMO
Product No:
FGA.2B.304.CLAD62Z
Description:
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
Color Silver
Series 2B
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Primary Material Metal
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number FGA.2B
Number of Positions 4
Shell Size - Insert 304
Current Rating (Amps) 15A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C