FGA.2B.318.CYCD92Z
LEMO
Product No:
FGA.2B.318.CYCD92Z
Description:
CONN PLUG MALE 18POS GOLD CRIMP
Orientation A
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.323" ~ 0.362" (8.20mm ~ 9.20mm)
Base Product Number FGA.2B
Number of Positions 18
Shell Size - Insert 318
Current Rating (Amps) 5.5A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C