FGA.2B.326.CLAD82Z
LEMO
Product No:
FGA.2B.326.CLAD82Z
Description:
CONN PLUG MALE 26P GOLD SLDR CUP
Orientation A
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.283" ~ 0.323" (7.20mm ~ 8.20mm)
Base Product Number FGA.2B
Number of Positions 26
Shell Size - Insert 326
Current Rating (Amps) 2A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C