FGA.3B.322.CYCD11
LEMO
Product No:
FGA.3B.322.CYCD11
Description:
CONN PLUG MALE 22POS GOLD CRIMP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Orientation A
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.398" ~ 0.433" (10.10mm ~ 11.00mm)
Shell Size, MIL -
Contact Material Brass
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number FGA.3B
Number of Positions 22
Shell Size - Insert 322
Current Rating (Amps) 5.5A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C