FGA.3B.324.CYCD12Z
LEMO
Product No:
FGA.3B.324.CYCD12Z
Description:
Circular Metal
Orientation A
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.433" ~ 0.472" (11.00mm ~ 12.00mm)
Shell Size, MIL -
Contact Material Bronze
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 24
Shell Size - Insert 324
Current Rating (Amps) 4A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C