FGA.3B.330.CYCD92Z
LEMO
Product No:
FGA.3B.330.CYCD92Z
Description:
CONN PLUG MALE 30POS GOLD CRIMP
Color Silver
Series 3B
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.303" ~ 0.362" (7.70mm ~ 9.20mm)
Shell Size, MIL -
Contact Material Brass
Mounting Feature -
Primary Material Metal
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number FGA.3B
Number of Positions 30
Shell Size - Insert 330
Current Rating (Amps) 3.5A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C