FGB.0B.305.CLAD56
LEMO
Product No:
FGB.0B.305.CLAD56
Description:
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.209" ~ 0.220" (5.30mm ~ 5.60mm)
Base Product Number FGB.0B
Number of Positions 5
Shell Size - Insert 305
Current Rating (Amps) 6.5A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C