FGB.0B.305.CYCD52Z
LEMO
Product No:
FGB.0B.305.CYCD52Z
Description:
CONN PLUG MALE 5POS GOLD CRIMP
Orientation B
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Base Product Number FGB.0B
Number of Positions 5
Shell Size - Insert 305
Current Rating (Amps) 6.5A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C