FGB.0B.307.CLAD52Z
LEMO
Product No:
FGB.0B.307.CLAD52Z
Description:
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Base Product Number FGB.0B
Number of Positions 7
Shell Size - Insert 307
Current Rating (Amps) 2.5A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C