FGB.0B.309.CLAD52
LEMO
Product No:
FGB.0B.309.CLAD52
Description:
Circular Metal
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 9
Shell Size - Insert 309
Current Rating (Amps) 2A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C