FGB.1B.304.CLAD52Z
LEMO
Product No:
FGB.1B.304.CLAD52Z
Description:
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Base Product Number FGB.1B
Number of Positions 4
Shell Size - Insert 304
Current Rating (Amps) 10A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C