FGB.1B.310.CYCD42Z
LEMO
Product No:
FGB.1B.310.CYCD42Z
Description:
CONN PLUG MALE 10POS GOLD CRIMP
Orientation B
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.122" ~ 0.165" (3.10mm ~ 4.20mm)
Base Product Number FGB.1B
Number of Positions 10
Shell Size - Insert 310
Current Rating (Amps) 2.5A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C