FGB.1B.314.CLAD52
LEMO
Product No:
FGB.1B.314.CLAD52
Description:
CONN PLUG MALE 14P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Base Product Number FGB.1B
Number of Positions 14
Shell Size - Insert 314
Current Rating (Amps) 2A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C