FGB.1B.314.CYCD76
LEMO
Product No:
FGB.1B.314.CYCD76
Description:
CONN PLUG MALE 14POS GOLD CRIMP
Orientation B
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.283" ~ 0.299" (7.20mm ~ 7.60mm)
Shell Size - Insert 314
Current Rating (Amps) 2A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C