FGB.2B.307.CLAD82Z
LEMO
Product No:
FGB.2B.307.CLAD82Z
Description:
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
Orientation B
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.283" ~ 0.323" (7.20mm ~ 8.20mm)
Base Product Number FGB.2B
Number of Positions 7
Shell Size - Insert 307
Current Rating (Amps) 11A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C