FGB.2B.319.CLAD62
LEMO
Product No:
FGB.2B.319.CLAD62
Description:
CONN PLUG MALE 19P GOLD SLDR CUP
Orientation B
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Base Product Number FGB.2B
Number of Positions 19
Shell Size - Insert 319
Current Rating (Amps) 5A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C