FGB.2B.319.CYCD72Z
LEMO
Product No:
FGB.2B.319.CYCD72Z
Description:
CONN PLUG MALE 19POS GOLD CRIMP
Orientation B
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Base Product Number FGB.2B
Number of Positions 19
Shell Size - Insert 319
Current Rating (Amps) 5A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C